Diskuze+můj názor

I love domo !<3 alá roztomilé motivy !

28. prosince 2011 v 20:26 | Barush-s
Už delší dobu jsem Úúplný blézen do Domooo <3 (Domaaa !:D) You don't know, who is Domo? So read ! Alá tedy další můj jakoby názorový článek :D Když vám řeknu : Hnědý, bílé zoubky, otevřená pusina, malé černé očička pořád nebudete vědět ?:DDD Tak tady máte jeho obrázek:

Nikdy bych neřekla, že něco tak hnědého budu mít tak moc ráda!:D:P Ten jeho výraz
je totiž úplně nejdokonalejší. Ale teď k takovým 'dětským' motivům jako obecně. Já nikdy nemusela
takovou Hello Kitty! A i když okolo mě vládla velká HK éra nenechala jsem se ostatními ovlivnit. Nikdy
jsem nepochopila, jak někdo může být tak hrozně zblázněný do něčeho takového.

Santa vs. Ježíšek?

11. prosince 2011 v 21:56 | Barush-s
Pardon, že nepíšu, ale nemám absolutně žádné nápady. A nebo nápady by byly, ale ještě je problém to, že sa mi nechce!:/ No dnes tady mám diskuzi alá Santa versus ježíšek no to bude oříšek. BUT ! Rudý tlusťoch není IN, tu jsme v Česku-dobře vím ! ( moje práce ve slohu :D))'Tak a teď už na ten můj názor >

Nemám ráda, když někdo říká Ježíškovi SANTA. PROČ? Protože každý je někdo uplně jiný. "Ježíšek" žil před tisíci lety a Santa? To je jakýsi výplod fantazie dnešních Američanů. Například kámoška ježíška označila jako SANTU. Pfuj! Nemám ráda to označení. Další rozdíl ? Každý vypadá uplně jinak! Za santu se může převléct kdokoliv ale za ježíška?:D Já prostě preferuju :JEŽÍŠEK. Co mám ráda na Santovi je ten jeho červený obleček a čepice. Jen jde vidět, že v obchodech nenajdete žádné dekorace spojené s ježíškem ale se Santou. A co třeba výzdoba oken? Viděli jste snad už, že si někdo dal na okno JEŽÍŠKA ? :D Já teda ne. Celkově se na toho ježíška už nějak zapomíná. Dále je nějaký děda Mráz. Mám pocit někde na severu ? (Švédsko,...) Můj brácha například používá výraz "ježíšek mi donese dárky"! A né nějaký Santa. A myslím si, že to i většina dětí v ČR. Já osobně mám radši pojem ježíšek a Santu bych mohla kopnout do řiťky !:D

Oxford a Vintage móda alá Na kolik se oblíkáš?

21. listopadu 2011 v 21:03 | Barush-s
Yes, často vidím, když jsem v Ově holky v mojem věku jak lítají z H&M do C&A Apod. Na sobě mají babičkovský šaty, rozpáraný dlouhý svetřík, zlatý dlouhý řetízek s klíčem, podkolenky s krajkami a jahůdkou (ano, jahůdkou) na dortu jsou drahé Oxfordky. V takových chvílích si říkám : " Holky jedny nešťastné, ony se z té módy uplně zcvokly! " A PROČ to říkám? Protože ať už je móda všelijaká každý se má oblíkat na tolik, kolik mu je. A né aby se holky - moje vrstevnice (12-14 let) oblíkaly jakoby byly nějaké 25leté holky, které už o té módě mají trochu páru. Já například z tohoto outfitu co jsem jmenovala nosím jen právě ty pozlacené řetízky, protože ty fakt žeru !

Kolik byste této slečně tiply? Ano, je jí 13 let. Její styl oblékání mám ráda. A uznávám, že opravdu má smysl pro módu, ale proč proč si jednou neobleče ohrané tričko s nápisem BOOM ? Vždyť to jejímu věku odpovídá!
! Všichni jsou z té módy Oxfordek dočista fuuč. Ale co se jim na nich tak líbí? Přiznávám, že nejsou špatné, ale já osobně bych si je nikdy nevzala a asi by mi teď ti milovnice módy řekly: "ty jsi jen ohraná holka, která vyrostla na tričkách z NewYorkeru, nejsi originál." Já bych jim odpověděla: "Právě tím, že tou módou nejsem posedlá jsem se stala originálem !" Víte, já miluju vše, co mi je pohodlné. Z nejnovější módy, které se opět vrátila miluju riflové bundičky vestičky a pár mi jich ve skříni leží. Miluju elegentní svetříky, které se dají skvěle kombinovat. Miluju dlouhé šálky a šátky. Mám ráda elegantní styl, ležérní styl, dětský styl,.... Ale abych si vzala takový svetr:


Tumblr_luxl3sowaa1qkqw64o1_500_large
Ták užasné vlasy má ! :D Já nevím. Prostě tenhle svetr, to není můj styl. Možná že za pár let změním názor, možné to je a možná, že si budu říkat jak jsem byla blbá. Prostě život běží dokola a i já poté co jsem viděla oblečení, které jsem dříve nosila, jsme málem omdlela. :D

Na druhou stranu nosím nehoráázně ráda volánkové sukně a volánky vůbec a všechno s mašličkama. Ale odpovídá to mému věku! Jsem "hezká", "roztomilá" "holčička", které má ráda mašličky a co ?

Zatoužila jsem po barvách na textil ! :P Tohle je dosti užasný nápad ;) ! Od blogerky Kááji.
Ale to už je vedlejší. Teď bych chtěla říct: holky, oblíkejte se na tolik, kolik vám je. Vím, že ted kvůli mým slovům styl nezměníte a je to čistě na vás, ale za pár let až budete chtít vypadat MLADŠÍ, budete si nadávat, proč jste se dělaly v tu dobu zbytečně starší. Ode mě vše.

I love England !

27. října 2011 v 17:58 | Barush-s
Na tenhle článek si brousím zoubky už sákra dlouho! Motivovala mě k tomu : www.louise-stranxie.blog.cz, která na blog přidala fotku úžasného trička.
Článek s tématem: ANGLIÉÉÉ !X-krát mi může někdo říct, jak je USA luxusní, skvělá apod. Ale i tak budu mít pořád radši UK!
°Jejich jazyk je mým neoblíbenějším. °Jejich neznámějším filmem je HP, který patří taky mezí mé nejoblíběnější. A to jsem vybrala jen 2 důvody (takové ty "zajímavé"), proč mám UK hlavně tedy Anglii ráda!

KDYBYCH .. si mohla vybrat 1 zemi, kde bych měla žít volím Anglii. V životě jsem jsem ještě v Anglii ve skutečnosti nebyla. Byla jsem tam ve svých snech ! Ani netušíte, jak často se mi o ní zdá! Letos jsem měla možnost se do Anglie podívat. Na 6 dní se školou. Odmítla jsem to. Alespoň pro začátek. Nechci si 1. dojem z Anglie zkazit zmatkem se svou třídou. Navíc 6 dní je málo, dost málo.Já mám jiné plány, větší plány! Závidím lidem, kteří se tam narodili. Narodili se s celosvětovým jazykem. Narodili se s obrovskou možností, kterou si ani neuvědomují !

Pohled z druhého břehu na London eye. Chci znát ten pocit, když se vezu nahoru a z vrchu vidím celý krásný Londýn. I love it pocit nezkazím něčím nechutným. Asi vás napadlo čím. Ale tu myšlenku radši odehnat of head.! :D

Oblečení aneb. Kolik ho potřebujeme ?

19. srpna 2011 v 15:33 | Barush-s
Ciao ;) Od středy do dneška jsem byla v PŘÍBOŘE. V kempu. Proto ten dlouhý offline. Jak bylo, vypíšu v příštím deníčku. Teď chci napsat článek na téma : Oblečení alá Kolik ho potřebujem ? Ráda si poslechnu VAŠE názory na toto téma. ( Téma blogu TOALEŤÁK myslím, nepotřebuje komentáře :D ! )

,, Honem mami! Musím si koupit to tričko! Já už na něj šetřím dost dlouho. No tak ! Jak dlouho ti to ještě bude trvat. Šíleně po něm prahnu. Fakt ho chci!" STOOOP ! Zaměřme se tedy na větu : " Šíleně po něm prahnu. Fakt ho chci."
Já už jsem se přistihla při myšlence, že si kupuju tolik oblečení, abych neměla nejmíň oblečení z holek ve třídě. Nebo abych byla tou co má styl. Někdy prostě kupuju pořád oblečení, vůli tomuto důvodu. Samozřejmě to nedělám jen kvůli tomu, aby si ostatní říkali :
,, Jó, ta holka má styl." Dělám to i pro svůj dobrý pocit. Abych žila s pocitem mám šatník narvaný oblečením. Například. Naty si na gympl koupila asi 10 kusů nového oblečení. Já měla do teď 5 nových kusů. Po tom, co mi všechno v úterý ukázala, mám ještě chuť nakupovat. Proto dnes jedu na pár kousků oblečení za pětistovku. :D zvláštní co? Ale člověk prostě nechce být ten pozadu :D

AND YOU ?

Harry Potter 7 - 2. část

15. července 2011 v 11:14 | Barush-s


Včera jsem byla na HP, 2.část. Můžu říct, že to zakončení HP stálo za to. Nebudu vám psát o čem to bylo, protože se tam třeba chystáte, takže se musíte nechat překvapit. Brácha třeba přečetl dva týdny před premiérou knížku, ale já ne. Chtěla jsem se nechat překvapit. Můžu říct, že i tady to skončí Happyendem. Taky si připravte kapesníčky, protože jsou tam asi 3 scény, kdy jsem fakt začla brečet :D Ta jedna je, když Harry sedí u umírajícího Snapa a potom se podívá na jeho vzpomínky. U téhle scény brečel určitě celý sál. Co se týče 3D tak jste je furt viděli před sebou. Párkrát jsem se lekla ( :D ) Konec je šťastným, ale rozhodně i směšný. To víte, když uvidíte Harryho po "19 letech" :D Už jsem toho řekla až moc. Prostě pokud máte možnost bežte. ( Hlavně nezapomeňte kapesníčky ) ;DD


My děti ze stanice zoo- recenze

1. července 2011 v 9:10 | Barush-s
Kniha dostala název podle stanice, kde se Christiana a její přátelé "prodávají", aby měli dostatek peněz na jednu z nejnebezpečnějších drog- heroin.Rozhodla jsem se, napsat vám obsah této úspěšné knihy ,, My děti ze stanice ZOO". Je to z toho důvodu, aby každý z vás slyšel alespoň zestručnělý obsah této knihy. Před dnem jsem ji dočetla. Když si ten název přečtu, naskočí mi husí kůže. Určitě je to pro mě velmi odstrašující pravdivý příběh, po kterém by jsem si s tak nebezpečnými drogami jako je heroin nezačala. A doufám, že i vy, si tuto knihu po mém výtahu půjčíte a přečtete si ji. Opravdu doporučuji!


Celý příběh se odehrává především v sedmdesátých letech v Německu. Je to vyprávění skutečného příběhu o dívce Christianě, která se jako jedna z mnoha stala obětí drogové závislosti už v 13 letech. Jako malá se přestěhuje se svými rodiči z venkova do Berlína. Časem se ale rodiče rozvedou a tak zůstává jen se svou matkou a jejím přítelem. Matka, která jí a její sestře chce zajistit dobrou budoucnost, na ni nemá čas, a tak se Christiane dostane k drogám. Přestoupí na novou školu, kde nemá od začátku žádné přátele. Po pár týdnech se začíná kamarádit se spolužačkou Kessi, která ji dovede do party v Domě středu a tady to všechno začíná. Jako první vyzkoušela hašiš pak přechází k práškům a nakonec i přes varování mnoha lidí okolo sebe si začne píchat heroin. Myslí si, že když bude chtít přestat, udělá to, ale pomalu a jistě se stává závislou. Na drogy si musí nějak vydělávat a tak se společně se svým přítelem Detlefem prodává. Spousta lidí kolem ní umírá, mezi nimi i její kamarádka Babsi, která se stane nejmladší obětí heroinu vůbec. Christiane se několikrát snaží přestat, ale vždycky se k drogám znovu vrátí. Její matka je zoufalá a tak ji posílá ke své rodině do západního Německa. Tady příběh knihy končí, ale příběh této dívky pokračuje. Z doslovu se dozvíme, že se heroin nakonec dostal i do západního Německa a Christiane se k němu vrátila.
Christiane, 14 let !


Nová škola aneb. začátky jsou vždy těžké!

15. května 2011 v 11:32 | Barush-s
,, Budu oblíbená?", ,, Budou se se mnou ostatní bavit?", ,, Co když se mi budou smát?" Většinou všechny tyto otázky se ti honí hlavou, když máš přejít na novou školu.
CO DĚLAT?
Ze ZŠ na SŠ: Tady ta situaci je mnohem jednodušší. Nejsou tu žádné partičky,
jen lidi kteří stejně jako ty nikoho neznají a snaží si najít kámoše! Proto jen jedna rada, začni se
bavit převážně s těmi, kteří mají podobné zájmy a těmi, co jsou ti nejsympatičtější.
Ze ZŠ na ZŠ: Složitější je, když přecházíš ze základní školy na jinou základku, kvůli učitelům apod. Je to horší z toho důvodu, že ti, co na té základce už jsou se znají, jsou rozdělení do partiček a ty příjdeš, nová, neznámá.. Ostatní tě neberou, protože si jiná než oni. Nevíš co máš dělat, aby si mezi ně konečně zapadla.
NE! : 1, za žádnou cenu se nikdy nikam nevtírej. Rozhodně nechoď za třídními hvězdami jako ocásek. Věděly by, že ty jsi právě ta, která všude dolízá.
2, nesnaž se zbytěčně kvůli ostatním změnit. Miluješ fialovou barvu, ale holky z nové třídy zbožňují růžovou? Neměň kvůli nim své názory! Vždy se totiž najde někdo, komu se bude líbit právě ta fialová barva! ( Tak to může být i s oblečením, názory atd. )

ANO! : 1, najdi společné téma! Pokud slyšíš, že se tvé nové spolužačky baví o nových botkách a ty víš moc dobře o co se jedná, jdi například kolem lavice u které sedí a přidej se ke konverzaci.
2, pomáhej těm " méně šťastným". Uslyšíš, že tvá spolužačka propadá z fyziky a tobě fyzika jde jako nikomu jinému? Nebo byla dlouho nemocná a potřebuje si dopsat zápisy? Využij toho a snaž se být nápomocná. Nabídní jí, že jí látku, kterou nechápe vysvětlíš, nebo že jí všechny sešity, do kterých jste něco psali, půjčíš.
3, snaž se vyhledat tvou druhou polovičku. Necpi se mezi partu napudrovaných barbie holčiček. ( Pokud nejsi také jednou z nich. ) Co zrovna ta tichá holčina, která sedí v rohu jen kvůli tomu, že už od samého začátku se s ní nikdo nebaví? Možná, že právě z ní, se může stát tvoje nejlepší kamarádka.
A nakonec: Začátky jsou vždy těžké i kdyby sis nenašla nikoho s kým by sis rozuměla, vždy si řekni že, NETRÁVÍŠ SVŮJ VŠECHEN ČAS VE ŠKOLE!


No SMOKING !

20. března 2011 v 14:17 | Barush
Dneska jsem šla na blog , konečně s tím že udělám nějaký článek po 5 dnech
co jsem měla zaracha. Otevřu nový článek a všimnu si : téma týdne - Kouření .
Toto téma je pro mě zajímavé, tak jsem se rozhodla napsat svůj názor.

Asi bych začala tím, že nesnáším malé fracky ,kteří kouří aby byli " IN ".
U nás ve třídě máme 3 kuřáky. Zní to hrozně v 13-14 letech aby byl někdo na
cigaretách závislý, ale oni zřejmě jsou. Říkali, že už párkrát zkoušeli přestat,
ale prostě jim to prý nejde,. A teď o mně a cigaretách.
Musím se přiznat že už jsem to jednou zkusila. Proč ? O tři roky starší sousedka
/ zároveň kamarádka a na půl sestřenka :D -dobré co ? /
se mnou šla jednou do města a protože zrovna v tom období kouřila,
nabídla mi jestli nechcu. Řekla jsem : Na to ti kašlu. Ale ona pak začala ze srandy
hecovat, že jsem srab apod. Tak jsem si prostě potáhla. Opravdu slabounce.
I když jsem ani nezačala kašlat už to ten den bylo na posled kdy jsem v hubě měla to
svinstvo !Nechutné. Žere to prachy a zdraví . To za to nestojí !Hlavně né mě,.
Jsem astmatik , takže bych brzy skončila v nemocnici . A říkáte si : proč si teda
od té kámošky potáhla ? protože jsem ještě nevěděla že nějaké astma mám.
Nejhorší je, že jeden z těch spolužáků, cokouří astma opravdu má. Je to dobrý kamarád
takže už jsem mu několikrát chtěla tu cigaretu z pusy vyrvat a zadupat do zamě.
Co se týká rodičů : taťka kouřil asi tři roky, ale v 21 letech ze dne na den přestal.
Mamka nekouří a nikdy nekouřila :P

AND YOU ?
Máš nějakého dobrého kamaráda/kamarádku, který/á kouří ?!
Zkusila si už někdy cigaretu ?

Gympl - hromada šprtů ?

12. března 2011 v 13:25 | Barush-s

Taky když jste uslyšely slovo : GYMNÁZIUM se vám vybavilo spoustu šprtů?! Já jsem si to dřív také myslela
, ale změnila jsem názor. Jdete po chodbě , uslyšíte smích , ohlédnete se a vidíte
skupinku starších holek ve věkové kategorii 15 - 17 let. Počítám s tím , že až na gympl nastoupím
budu muset i já tomuto čelit :D . Nejhorší je , že takové holky se smějou úplně všemu ,např. tomu ,
že vám boty neladí s kabelkou. ( omg. )
Ale teď k téma : Jak už jsem psala , vždycky jsem si myslela že gympl bude plný šprtů
s brejličkami a kšandami. ( :D ). Ovšem opak byl pravdou .Když jsem šla po chodbě ( byla
jsem na přijímačky nanečisto ) a všude jsem viděla krásně oblečené holky.
Drahé džíny , vestičky , šátky , drahé pásky , kabelky , boty prostě všechno. Sotva jsem zahlédla
nějakou " myšku " která na sobě měla černé obyčejné tílko s obyčejnými džínami.
Co se týká kluků : Taky jsem si myslela , že tam budou , já nevím , nějací géniusové kteří
budou furt jezdit po matematických soutěžích a budou vypadat nějak takhle
: brejličky , vestičky od maminky , rifle vytáhlé až k pupku , polobotky. Dobře , pár takových
se tam našlo , ale opravdu jen pár. Po chodbách běhali maturanti , třeťáci , s účesem
jako Justin Bieber . ( né že bych ho milovala , ale jeho vlasy , ách ) vymakaní basketbalisté
, fotbalisté apod.

Podle mého názoru i když budeš chytrá , učení ti půjde , tak vždycky tam budou i takoví , kteří budou hodnotit podle toho jak vypadáš a jak se oblékáš. Co z toho vyplývá ? Že i holky se smyslem pro styl , chodí na takovou to školu a že chytří a hezcí kluci ještě nevymřeli ;D

My name is ?

30. listopadu 2010 v 19:32 | Barush-s
Rozhodla jsem se udělat diskuzi na téma : Moje jméno je ? :D
Taky chci prodiskutovat jak se mi moje jméno líbí
a jaké jméno by jste mi typly :D (tiply ) ? :D


Když mi někdo řekne : Báro , Baruš , Barčo řeknu si jaké jsem
měla štěstí když mi rodiče dali jméno Barbora.
Ale když mě někdo řekne : Barboro ! Začnu to jméno nenávidět ,
chci se hned jmenovat jinak. Mě na tom nevadí to , že
mi někdo neříká zdobněle ale to že to jméno je takové tvrdé..
Mamka s taťkou mi říkali že jsem se měla jmenovat buď :
NIKOLA, MICHAELA nebo BARBORA :D .. A kdybych si měla
vybrat vyberu si i tak Bára :) ,, A pak bych si vybrala asi Nikola :P
Takže varování : NIKDY,NIKDY mi neříkejte BARBORO ! :D

Jaké jméno byste mi tiply ? :D (typly) ?
www.barush-s.blog.cz
Sorry za kvalitu - WEBKA :D

NÁZOR NA : Hello Kitty

20. listopadu 2010 v 13:04 | Barush-s
Hello Kitty
11rx8k6.gif image by Lowinka NÁZOR NA : Hello Kitty 11rx8k6.gif image by Lowinka
No,, dříve jsem měla hello kitty docela ráda, ale postupem
času mi přišlo až přehnané , co všechno se s HK dělá..
Nedávno se objevil mobil HELLO KITTY :D..
Můj názor je takový : na co si kupovat samsung star
o 500 dražší a s pár nálepkami HK když můžete mít
ten samý jenom bez nálepek HK za levnější cenu !? :D
Mě se HK líbí ale ty věci co s ní jsou to už je moc :P
Já osobně mám radši třeba : Paul franka ,
Snoopyho , Mee to you :))

Váš názor ?:)

Která barva očí je nejhezčí ?

31. října 2010 v 21:58 | Barush-s
Inspirace : Studnysek
Studnysek psala na svůj blog že chce mít
modré oči a já jsem se rozhodla že tady napíšu svůj názor na modré oči ,
a která barva očí je nejhezčí :))

www.barush-s.blog.cz

MODRÉ OČI  :Já osobně ( což se dalo očekávat )
mám nejradši modré očka :o*
Nevím proč ale jsem za ně moc ráda :)*
Odjakživa mám moc ráda modrou barvu protože při
pohledu na ní uvidím moře :P
Modré oči se mi víc líbí spíš tmavší , ne úplně tmavé
ale prostě takové které mají bílé skvrnky ..
Takové oči mám když mám dobrou náladu ,
a jako fákt nekecám :D , Miluju svoje oči , a jiné nechci ! :)*

ZELENÉ OČI : Zelené očka , jsou taky moc
pěkné :) Asi kdybych si měla vybrat mezi
zelenými a hnědými vyberu si zelené ..
Zelené oči působí hrozně příjemně :)) , ale
já sama neznám snad nikoho kdo by měl čistě zelené oči ..
Většinou bývají Zeleno- hnědé :))

HNĚDÉ OČI : No , asi bych začala tím že hnědé oči
má hodně lidí a proto většina hnědookých lidí touží po
modrých nebo zelených . Ale třeba některým lidem
by se modré nehodily protože mají tmavou pleť :)
Já kdybych měla mít hnědé oči tak bych chtěla oříškové :))
Sice se mi hnědé nelíbí až tak moc jako zelené a modré
ale hnědé jsou hezčí než černé i šedé a takové tyrkysovo-zelené :D :P

Modré očičko
TVŮJ NÁZOR ? :

Na čem klukům záleží ?

28. října 2010 v 10:01 | Barush-s
Ahoj,, :P
Takže mám tu pro vás článek který sme vymyslely s Evul :PP :D
TADY JE ! :))


Na čem klukům záleží ?
Líbí se ti kluk , ale nejsi jeho typ ??? Líbí se mu
blondýny ale zrovna ty jsi bruneta ?? ://
Rozhodně se kvůli němu neměň ! ..
Třeba se ti jednou líbit už nebude a ty budeš mít blonďatou hlavu
příjde ještě hezčí kluk ale jemu se nebudou líbit blondýny!!?
Má rád holky s kozama :D , ale ty zrovna nemáš 3ky ??
Si tak zoufalá že hodláš jít později na plastiku ?? !
Zůstaň sama sebou ! :)) Kašli na ňho , takových
ještě bude ! :D !

NA ČEM KLUKŮM ZÁLEŽÍ?

www.barush-s.blog.cz


                                                                      EVUL :                                                                        
NA PRSÁCH !! 

Já si myslím , že některým klukům
záleží jen na Kozách :D .. Znám případ : 
Jeden kluk mi řekl že Jsem hezká ale že 
mi něco ještě chybí !! :/ .. bylo mi hned 
jasné CO :// Někteří kluci jsou z téhle 
strany FAKT PITOMCI  !! ://     


       BARUŠ :           
NA PRSÁCH A NA POVAZE !!

Sice jsou i vyjímky, ale určitě
aspoň trošku jim na kozách záleží ! :// :D
Ale divím se jim ..
Já kdybych byla kluk tak bych
nechodila s holkou která má sice kozy ale
je úplně namyšlená..
Znám taky příklad :
Jedna holka ze školy ( už je na gymplu )
kozy sice má ale je namyšlená .. :DD
Kluci si o ní mysleli že je blbá a kdykoliv
se začala vtírat , kluci jí radši zdrhli .. :DD
Podle mě teda povaha a kozy :D :/

www.barush-s.blog.cz

A podle vás ?
Na čem podle vás klukům nejvíc záleží .. ??
 
 

Reklama